еМагазин

Tag : преборјување

Македонија

Преброени над половина од гласовите: Пендаровски 42,71 отсто, Силјановска 41,08 и Река 12,05

Редакција
Според првичните резултати објавени на веб-страницата на Државната изборна комисија (ДИК) од обработени 53,76 отсто од гласовите, води претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево...