еМагазин

Tag : призејмување

Свет

Боинг препорача приземјување на авионите 777 поради абење на металот

Редакција
Американскиот производител на авиони Боинг соопшти дека истрагата утврдила „абење на металот“ на нивниот авион 777, на кого му откажа еден од моторите набрзо по...