еМагазин

Tag : Пролетен штит

Свет ТОП СТОРИИ

Турција почна офанзива „Пролетен штит“ како одмазда за загинатите 33 војници во Идлиб

Редакција
Турција почна офанзива против режимот на сирискиот претседател Башар ал-Асад во северозападната сириска пртовинција Идлив. Офанзивата е почната како одговор на смртоносниот напад на сириските...