еМагазин

Tag : Прв извиднички одред

Македонија

Сојузот на извидници на Македонија го суспендираше „Прв извиднички одред“

Редакција
Ви ја пренесуваме реакцијата на Сојузот на извидници на Македонија (СИМ) по скандалот со „Прв извиднички одред“. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Обвинителство формира предмет за извидничкиот камп,...