еМагазин

Tag : социјала

Македонија

Шахпаска ја презеде функцијата министер за труд и социјална политика од Бајрактар

Редакција
Во Министерството за труд и социјална политика денеска беше извршено примопредавање на функцијата министер за труд и социјална политика. Новата министерка Јагода Шахпаска ја презеде функцијата...