еМагазин

Tag : солна киселина

ЧИСТА ОКОЛИНА

„Војна“ помеѓу Град Скопје и ДИЖС: Инспекторатот да си ја врши работата согласно надлежностите

Редакција
Град Скопје  ги отфрла наводите од денешната информација на Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС) за, како што соопштува, ширење лажни информации и клевети во...