еМагазин

Tag : стручен

Бизнис

Дури 62 отсто од компаниите „кубурат“ со стручен кадар: Нема бравари, месари, касапи, готвачи

Редакција
Вкупно 62 отсто од компаниите во земјава се соочуваат со недостиг на стручен кадар. Според последните анализи на Стопанската комора, нема доволно бравари, монтери, месари, касапи,...