еМагазин

Tag : Тото Кутуњо

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Почина познатиот италијански пејач Тото Кутуњо

Редакција
Италијанскиот пејач, музичар и текстописец Тото Кутуњо почина на осумдесет годишна возраст, јавуваат италијанските медиуми. Починал во болницата во Милано каде бил хоспитализиран. Веста за...