еМагазин

Tag : Трепет

Забава

(Видео) „Трепет“ на Благојче Трајковски и Андријана Јаневска, спој на класичната и традиционална музика

Редакција
Првата композиција од низата музички дела на кларинетистот Благојче Трајковски насловена како „Трепет“ излегува во музичкиот етер, создадена во соработка со пејачката и виолинистка Андријана...