еМагазин

Tag : тропска бура

Свет

Две тропски бури се движат кон Мексико

Редакција
Од Тихиот Океан кон Мексико се движат две тропски бури, од кои едната би можела да прерасне во ураган пред да пристигне до копното, соопшти...