еМагазин

Tag : океан

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Огромна направа што плута успешно почна да собира отпад во Пацификот

Редакција
Огромна направа што плута, која ја осмислиле холандски научници за да го исчистат „островот“ од отпад во Пацификот, успешно за првпат почна да собира пластика...
Свет

Две тропски бури се движат кон Мексико

Редакција
Од Тихиот Океан кон Мексико се движат две тропски бури, од кои едната би можела да прерасне во ураган пред да пристигне до копното, соопшти...