еМагазин

Tag : пацифик

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Огромна направа што плута успешно почна да собира отпад во Пацификот

Редакција
Огромна направа што плута, која ја осмислиле холандски научници за да го исчистат „островот“ од отпад во Пацификот, успешно за првпат почна да собира пластика...