еМагазин

Tag : Турскиот театар

Бизнис ТОП СТОРИИ

Турскиот театар склучи договор со Универзал Балкан вреден 1,5 милион евра

Редакција
Националната установа Турски театар – Скопје склучи договор за изведба на фасада и облагање на кровни површини на објектот на театарот со градежно проектантско трговско...