еМагазин

Tag : уби

Свет

(ВИДЕО) Поранешен маринец уби 12 лица во Калифорнија, па се самоуби

Редакција
Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Ијан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција...