еМагазин

Tag : Калифорнија

Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Катаклизмични сцени од САД: Во пожарите загинаа најмалку 28 луѓе

Редакција
Најмалку 28 лица загинаа во пожарите кои беснеат во западните американски држави. Најголем број на смртни случаи се забележани во Калифорнија, каде 19 лица загинаа...
Свет

(Видео) Катаклизмичен земјотрес во Калифорнија

Редакција
Земјотрес со јачина од 7,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди јужна Калифорнија, оштетувајќи згради и патишта, а има и повредени, објавија локалните власти. Епицентарот...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Апокалиптични сцени од пожарот во Калифорнија: Досега загинаа 76 лица

Редакција
Бројот на луѓе кои исчезнаа во пожарот во Калифорнија се искачи на 1.276, додека властите утврдија каде се наоѓаат стотина лица кои ги напуштиле нивните...
Свет

Најмалку 25 жртви во пожарите во Калифорнија

Редакција
Бројот на жртви во пожарите во Калифорнија се зголеми на 25, откако се пронајдени уште 14 тела во градот Парадајс во северниот дел на државата,...
Свет

(ВИДЕО) Поранешен маринец уби 12 лица во Калифорнија, па се самоуби

Редакција
Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Ијан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција...