еМагазин

Tag : Љубица Мешкова – Солак

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Битола доби приватна уметничка галерија и концепт продавница „СОЛАК“

Редакција
Познатите академски сликари, сопружниците Љубица Мешкова – Солак и Димитар Солаковски вчера го означија почетокот со работа на нивната „Solak gallery & concept store“. Ова...