еМагазин

Tag : Љуботин

Свет

Руските вооружени сили извршија ракетен напад врз градот Љуботин во североисточниот дел на регионот Харков

Редакција
Руските вооружени сили извршија ракетен напад врз градот Љуботин во североисточниот дел на регионот Харков, соопштија украинските власти. Според нив, во нападот биле целосно уништени...