еМагазин

Tag : УФЦ

Спорт

(Видео) Цела борба меѓу Нурмагомедов и Мекрегор за УФЦ титулата

Редакција
Рускиот борач Хабиб Нурмагомедов ја одбрани УФЦ титулата, откако со технички нокаут во четвртата рунда го победи Ирецот Конор Мекгрегор. Нурмагомедов доминираше во првите две...