еМагазин

Tag : меч

Спорт ТОП СТОРИИ

Македонската фудбалска репрезентација денеска го игра последниот натпревар на Еуро2020

Редакција
Македонската фудбалска репрезентација го игра последниот натпревар на Европското првенство во фудбал, со Холандија на арената „Јохан Кројф“ со почеток во 18 часот. Во претходните...
Спорт

(Видео) Цела борба меѓу Нурмагомедов и Мекрегор за УФЦ титулата

Редакција
Рускиот борач Хабиб Нурмагомедов ја одбрани УФЦ титулата, откако со технички нокаут во четвртата рунда го победи Ирецот Конор Мекгрегор. Нурмагомедов доминираше во првите две...