еМагазин

Tag : њукастел

Бизнис

Вирусот „њукастел“ откриен кај живина во одгледувалиште во општина Гази Баба

Редакција
Во одгледувалиште на живина во општина Гази Баба откриена е болеста „њукастел“. Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) денеска соопшти дека болеста не е зооноза,...