еМагазин

Tag : Љупка Ивановска

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Македонскиот BtoBet со две нови општествено одговорни акции

Редакција
Македонската ИТ компанија BtoBet продолжува да ги потврдува своите континуирани заложби за негување на општествено одговорни практики, информираат од таму. Во текот на месец јуни,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Втора хуманитарна акција на BtoBet со „Ретвитни оброк“

Редакција
Вработените на BtoBet по вторпат ја поддржаа неформалната граѓанска иницијатива „Ретвитни оброк“, приготвувајќи оброци за своите социјално загрозени сограѓани, информираат од таму. По првата успешна...