еМагазин

Tag : уредби

Свет

Потпиша 17 наредби: Бајден ја врати САД во Парискиот договор за климата, ја стопираше изградбата на ѕидот на границата со Мексико…

Редакција
Американскиот претседателот Џо Бајден, веднаш по влегувањето во Bелата куќа го прочита писмото што, според традицијата, му го остави неговиот претходник, Доналд Трамп, оценувајќи го...