еМагазин

Tag : Витали Мински

БАШ НИ Е ЌЕФ

Поранешниот советник на Путин, Витали Мански е претседател на жирито на македонскиот фестивал „Киненова“

Редакција
Витали Мански, режисерот кој се спротивстави на најмоќните светски лидери оваа година е претседател на жирито на „Киненова“. Кога станува збор за современата документаристика, во...