еМагазин

Tag : Владата

Македонија

Сметката на „Секјуриком“ ќе биде одмрзната за исплата на платите за јули и август

Редакција
Вработените во „Секјуриком“ ќе ја добијат платата за јули и август. Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска соопшти дека до...