еМагазин

Tag : влијателна жена

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Тетовската професорка Рабије Мурати дел од листа на 100 највлијателни жени во светот

Редакција
Универзитетската професорка од Тетово, Рабије Мурати е избрана меѓу 100 жени со најголемо влијание во светот од страна на АЛЛ (АLL Ladies League) – мултинационално...