еМагазин

Tag : воден свет

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Наскоро воден свет во Зоолошка градина Скопје

Редакција
Воден свет, или просторија со големи аквариуми за риби и други водни животни, ќе се гради во Зоолошката градина во Скопје. „Оддамна ни беше во...