еМагазин

Tag : Зорбас

Балкан

(ВИДЕО) Бурата Ксенофон во Грција руши се пред себе, Грците се подготвуваат за циклонот Зорбас

Редакција
Грчкиот државен механизам е во состојба на готовност поради налетот на медитеранскиот циклон, соопшти генералниот секретар за цивилна заштита на Грција, Јанис Тафилис на прес-конференција,...