еМагазин
Image default
Локално

Уапсени седум танчерки и сопственикот на кафана во тетовско Боговиње

На 28.12.2018 година од 24,00 до 03,00 часот, спроведена е акциска контрола во угостителски објект во село Боговиње, тетовското сопственост на Б.Ш.( 57) од истото село, информира МВР.

При контролата, во објектот биле затекнати седум женски лица, од кои пет од Косово и две од Македонија, кои ги забавувале гостите како пејачки и танчерки. Лицата, на возраст од 23 до 30 години и сопственикот на објектот, лишени се од слобода и задржани во Полициската станица Тетово за натамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Синдикатот на Клинички центар реагира на предложеното зголемување на цената за паркинг

Редакција

Се претставил како кум на синот и му зел пари за да плати царина

Никола Осило

И припадници за АРМ помагале при пожарот во Дебар Маало: Евакуирале семејство со две деца кое барало помош

Редакција