еМагазин

Tag : танчерки

Локално

(Видео) Во угостителски објект на автопатот Тетово-Гостивар откриени танчерки од странство, а биле прекршени и ковид мерките

Редакција
На 10.01.2021 полициски службеници од Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал, СВР Тетово и Одделот за специјални полициски операции презедоа мерки и активности...
Локално

Приведени 26 танчерки: Русинки, Украинки, Молдавки работеле во кафана во тетовско

Редакција
На 12/13.09.2020 во времето од 22,30 до 02,00 часот, при акциска контрола од полициски службеници од СВР-Тетово, во угостителски објект лоциран покрај автопатот на стариот...
Локално

Приведени 11 танчерки во гостварското село Чегране

Редакција
На 02.08.2019 во 02,10 часот во с.Чегране–гостиварско, во угостителски објект сопственост на А.Н.(49) од с.Чегране, при акциска контрола од страна на полициски службеници од Полициската...
Локално

Лишени од слобода 12 танчерки од угостителски објект на автопатот Тетово-Скопје

Редакција
На 28.07.2019 во 02:30 часот при акциска контрола во угостителски објект лоциран во близина на автопатот Тетово-Скопје од страна на полициски службеници од Тетово лишени...
Локално

Откриени 12 „танчерки“ во кафана во село во тетовско

Редакција
Во периодот од 23 часот на 19.03.2019 до 01 часот на 20.03.2019 година полициски службеници од СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект во село...
Локално

Уапсени седум танчерки и сопственикот на кафана во тетовско Боговиње

Редакција
На 28.12.2018 година од 24,00 до 03,00 часот, спроведена е акциска контрола во угостителски објект во село Боговиње, тетовското сопственост на Б.Ш.( 57) од истото...
Локално

Уапсени 19 танчерки сосе сопственикот во кафана во село во полошко

Редакција
На 27.12.2018 година од 01,00 до 03,00 часот, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово – Полициско одделение Галате, спровеле акциска контрола во угостителскиот...
Забава

(Видео) Можност за ангажирање заводливи ориентални танчерки во Македонија

Редакција
„Orange“ е името на агенцијата за ориентални танци која нуди услуги за ангажирање професионални танчарки во Македонија. Како што велат од агенцијата танчарката Тоја може...
Локално

Приведени 33 танчерки во пет објекти во Тетово и Гостивар

Редакција
На 20/21.07.2018 година во времето од 22 до 4 часот од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово беше спроведена акциска контрола...
Локално

Приведени 11 танчерки и пејачки во гостиварско

Редакција
Во последната акција на полицијата во два угостутелски објекта во Гостиварско приведени се и задржани 11 женски лица, информираат од СВР Тетово. Во акциската контрола...