еМагазин
Image default
Локално

Приведени 11 танчерки во гостварското село Чегране

На 02.08.2019 во 02,10 часот во с.Чегране–гостиварско, во угостителски објект сопственост на А.Н.(49) од с.Чегране, при акциска контрола од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар, биле приведени 11 женски лица од кои седум од Р.Албанија, една од Косово и три од РСМакедонија, информира МВР.

Тие биле приведени во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

44-годишна жена од валандовско смртно прегазена во струмичко

Редакција

Градежник од Гостивар завршил во болница по пад од скеле

Редакција

Началникот на СВР Струмица испукал куршум во својата канцеларија

Редакција