еМагазин
Image default
Локално

Затвореник од Штип му продавал марихуана на колега

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против М.А.(34) од Штип за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”, информира МВР.

На 05.10.2017 година во Казнено поправен дом Штип, пријавениот на друг осуденик му продал марихуана.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со „Опел корса“ удрил во двајца пешаци во Битола

Никола Осило

Почна изградбата на висококатницата кај Мајчин дом: Аеродромци бараат оставка од градоначалникот

Никола Осило

Жена во Кавадарци пријавила дека поранешниот сопруг ѝ извршил обљуба

Редакција