еМагазин
Image default
Локално

Со пиштол ограбен таксист на „Илинденска“

На 09.09.2018 година околу 08.00 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, две непознати лица извршиле разбојништво над Г.Н.(49) од Скопје,информира МВР.

Додека вршел такси дејност со патничко возило „Хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, сторителите со закана со пиштол му одзеле околу 5.500 денари од дневниот промет, по што побегнале во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Приведени четири лица по кои била распишана потерница

Редакција

Вработен во угостителски објект во Скопје нападнал 10-годишно дете

Редакција

Скопјанец ќе настрадал во обид да си го угаси опожарениот „Фолксваген Пасат“

Никола Осило