еМагазин
Image default
Локално

Скопјанец си го нашол „Голфот“ на „столпчиња“

На 13.08.2019 година во 05,25 часот во СВР Скопје А.Д.(41) пријавил дека на улицата „Архиепископ Доситеј“ на паркинг простор непознат сторител извршил тешка кражба  од патничко моторно возило „Голф“ и ги одзел пневматиците, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Трагедија: Скопјанец почина по пад од покрив

Никола Осило

Црн предновогодишен ден за пешаците: Повредени едногодишно и шестгодишно дете

Никола Осило

Скопјанец нападнат во домот: Разбојници му зеле пари и накит

Никола Осило