еМагазин
Image default
Локално

(Галерија) Свечено доделени наградите на Општина Штип: Наградени Ангелов, Наков, Азески

Свечено ги доделив признанијата по повод празникот Свети Никола на граѓани и компанија кои со своето делување го афирмираат Штип и Република Македонија, информираше градоначалникот Благој Бочварски на неговиот фејсбук-профил.

Добитници на признанијата оваа година се:

Штерјо Наков, почесен конзул на Р. Романија во Р. Македонија со седиште во Штип, стопанственик, поддржувач и афирматор ма Штип.

Бранко Азески, почесен конзул на Црна Гора во Р. Македонија со седиште во Штип, претседател на Стопанска комора на Р. Македонија

Пеком Инженеринг, дооел Штип, како општествено одговорна компанија.

Одличјето Свети Никола оваа година во име на граѓаните на општина Штип, е доделено на штипјанецот Стојанче Ангелов.

„Човек кој изминатите години даде свој придонес во зачувување на мирот и слободата на Република Македонија. Голем борец, кој не потклекна пред ниту еден предизвик на патот кон демократизација на нашето општество“, вели Бочварски.

фото: Фејсбук-профил на Благој Бочварски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Натепана вработена во Центарот за социјални работи

Никола Осило

Бесплатно мерење на вкупни масти, шеќер во крвта и притисок во Градски парк

Редакција

Двајца го тепале пред ноќен клуб во Прилеп