еМагазин
Image default
Локално

Лишени од слобода 12 танчерки од угостителски објект на автопатот Тетово-Скопје

На 28.07.2019 во 02:30 часот при акциска контрола во угостителски објект лоциран во близина на автопатот Тетово-Скопје од страна на полициски службеници од Тетово лишени од слобода се 12 женски лица на возаст од 20 до 40 години од Србија, Албанија, Бугарија, информира МВР.

Лицата се приведени во Полициската станица во Тетово по што ќе бидат предадени во Отсек за прекуграничен криминал миграции странци и реадмисија Тетово за натамошна постапка.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во сообраќајка тешко повредено четиригодишно дете

Никола Осило

Со закана со пиштол ограбиле бензиска пумпа во Скопје

Никола Осило

Двајца Австралијци залутале во воената касарна во Петровец

Никола Осило