еМагазин
Image default
ЖИВОТ

Си замина уште едeн македонски актер: Почина Гоце Влахов

Почина македонскиот актер Гоце Влахов, кој зад себе остави огромен опус улоги. Генерации во нашата земја пораснаа гледајќи ги легендарните Македонски народни приказни во кои тој беше редовен гостин.

Влахов играше и во играните серии „Во светот на бајките“, „Опстанок“, „Тврдокорни“, „Погрешно време“…но и во филмовите „Сенки“, „Мајки“, „Бунило“ и други.

Беше роден на 12 мај 1949 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гоце Влахов ќе биде погребан во вторник на градските гробишта Бутел

Фото: Фејсбук/I love macedonian theater

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Денеска снег во западните и северните делови на Македонија, најстудено ќе биде во четврток и петок

Редакција

Малата Риниса се роди по втор пат во клиничката болница „Жан Митрев“

Редакција

Дали жените од Шуто Оризари повторно ќе останат без матичен гинеколог

Редакција