еМагазин

Tag : Гоце Влахов

ЖИВОТ

Гоце Влахов ќе биде погребан во вторник на градските гробишта Бутел

Никола Осило
Гоце Влахов ќе остане запаметен по вештината со која го создаде секој лик карактеристичен, секогаш сигурен во играта и страста кон театарот и претставата, соопштија...
ЖИВОТ

Си замина уште едeн македонски актер: Почина Гоце Влахов

Никола Осило
Почина македонскиот актер Гоце Влахов, кој зад себе остави огромен опус улоги. Генерации во нашата земја пораснаа гледајќи ги легендарните Македонски народни приказни во кои...