еМагазин

Tag : приведување

Локално

Крадец во Прилеп украл мобилни телефони вредни над 5.000 евра

Редакција
Приведен крадец од Прилеп, украдените мобилни телефони во вредност од околу 400.000 денари вратени, информира МВР. „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно...
Локално

(Фото) Приведени двајца дилери на дрога: Пронајдени хероин, марихуана, кокаин, хашиш, екстази…

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија  ги лиши од слобода М.М. (26) и Ф.Ј. (20) од Скопје, поради основано сомнение за...
Македонија

Адвокатот на Јанакиески обвинува дека лица се приведуваат по налог на власта

Редакција
Еленко Миланов, адвокатот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, кој е еден од обвинетите во случајот на СЈО „Титаник“, на кого утрово...
Локално

Приведено лицето од Тетово, кај кое полицијата заплени 46 килограми марихуана

Редакција
Во текот на вчерашниот ден по издадена судска наредба, а во присуство на надлежниот јавен обвинител е извршен претрес на објекти сопственост на осомничениот, информираат...
Македонија

(Фото) Запленети 46 килограми марихуана во Тетово, дилерот приведен

Редакција
Вчера ( 30 октомври ) во периодот од 12 до 22 часот и 30 минути, полициски службеници од СВР Тетово извршија претрес, најпрво во дом...
Македонија

Приведен поранешниот градоначалник на Демир Капија и претседател на Советот на општината

Редакција
Четири лица од Демир Капија, меѓу кои и поранешен градоначалник и претседател на Советот на општината, се приведени денеска на информативен разговор во Финансиската полиција....
Локално

Приведени четири лица по кои била распишана потерница

Редакција
Во периодот од 11.10.2018 до 14.10.2018 година СВР Охрид и Полициската станица Струга реализираа акции за приведување на лица кои со пресуда од основни судови...
Македонија

МВР со детали за приведување на Ирена Ристиќ

Редакција
На 17.09.2018 година во 01.05 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, во близина на Влада на Република Македонија, лицата И.Р.(43) од Охрид и В.Р.(32) од...
Македонија

Ирена Ристиќ за приведувањето: Ме развозуваа од Беко до Бардовци, тормозеа и пцуеа

Редакција
Актерката Ирена Ристиќ била приведена, бидејќи ги собирала пикавците од пред Влада. Најпрво ја однеле во полициска станица Беко, а потоа сакале да ја однесат...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен градоначалникот на Демир Хисар

Редакција
Градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски е приведен во полициска станица на информативен разговор, јавува МИА. Извори од истрагата информираат дека Стојановски е во полициска...