еМагазин

Tag : локал

Локално

Му нанел убодна рана во селски локал

Никола Осило
На 24.05.2019 околу 21.30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во с.Градец, општина Врапчиште, Б.Х.(25) од с.Градец физички го нападнал К.И.(24)
Локално

Неколкумина го тепале бидејќи ги турнал при разминување во локал

Никола Осило
На 01.01.2019 година во 02.20 часот М.Ј.(20) од Скопје, пријавил дека околу 01.00 часот во угостителски објект на улица “Македонија” бил физички нападнат од страна