еМагазин

Tag : локал

Локално

(ВИДЕО) Масовна тепачка во локал во Дебар

Редакција
На социјалните мрежи е објавено видео од тепачка во локал во Дебар. Засега нема официјални информации кога точно се случила истата и поради која причина...
Локално

Затворен угостителски објект во гостиварско, приредувал игри на среќа без лиценца

Редакција
На 25.02.2021 во 17.10 часот, полициски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, во содејство со Управата за јавни приходи, извршиле контрола во угостителски...
Локално

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот и три странски државјанки

Редакција
Ноќеска (22 февруари) околу 00.40 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(30) од тетовско Боговиње, чиј угостителски објект во с.Жеровјане работел...
CHECK IN

(Фото) Кафе-книжарница „Буква“ – нова приказна под старите брези во Скопје

Редакција
Кафе-книжарницата „Буква“ конечно е подготвена за испишување нови, убави приказни во градот, напишаа од новиот локал на нивниот Фејсбук-профил. „Местово ќе ве пречека со внимателно...
Локално

Приведен сопственик на угостителски објект во Тетово, бидејќи работел после 21 часот

Редакција
На ден 05.11.2020 година во 22.35 часот од страна на инспектори при Одделението за криминалистичка полиција Тетово, од слобода е лишен Е.И.(31) од с.Д.Палчиште, сопственик...
Локално

Изгоре камион и дел од покривна конструкција во магацин во Струмица

Редакција
Во магацин на улицата „Маршал Тито“ во Струмица утрово се запалиле товарно возило и дел од покривната конструкција, информираат од Територијалната противпожарна единица на Струмица....
Локално

Му нанел убодна рана во селски локал

Редакција
На 24.05.2019 околу 21.30 часот во Полициското одделение Галате било пријавено дека во локал во с.Градец, општина Врапчиште, Б.Х.(25) од с.Градец физички го нападнал К.И.(24)...
Локално

Неколкумина го тепале бидејќи ги турнал при разминување во локал

Редакција
На 01.01.2019 година во 02.20 часот М.Ј.(20) од Скопје, пријавил дека околу 01.00 часот во угостителски објект на улица “Македонија” бил физички нападнат од страна...