еМагазин

Tag : Орце Камчев

Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) И Орце Камчев заврши на црната листа на САД

Редакција
И бизнисменот Орце Камчев денеска заврши на црната листа на САД, информираше Канцеларијата за контрола на странски средства на Министерството за финансии на САД (OFAC)....
Македонија ТОП СТОРИИ

Камчев се „пресели„ во Охрид: Ќе ја издржува ли казната во затворот во Струга?

Редакција
Бизнисмените Орце Камчев и Ненад Јосифовиќ, осудени за случајот “Империја“ ги смениле адресите, па сега се жители на Охрид, информираат од Кривичен суд По промената...
Македонија ТОП СТОРИИ

Кривичниот суд го издал упатниот акт за затворската казна на Камчев за „Империја“

Редакција
Кривичниот суд го издал упатниот акт за бизнисменот Јордан Камчев за отслужување на затворската казна од една година, која ја доби по спогодбата со Обвинителството...
Македонија ТОП СТОРИИ

Случај „Рекет“: Камчев ја повлече тужбата за Кичеец, Јанева му рече дека халуцинира за тоа како бил рекетиран

Редакција
Орце Камчев денеска ја повлече тужбата за Зоран Милески-Кичеец во случајот „Рекет“. Во судот во својство на тужени од Камчев, кој од нив бара 1,5...
Македонија ТОП СТОРИИ

„Многу трпев влијание од страна на политичките партии, за сите одлуки,“ изјави Јанева на судењето за „Рекет“

Редакција
Судењето за предметот за оштетното побарување на Орце Камчев од Бојан Јовановски и Катица Јанева за случајот „Рекет“ продолжува на 11 мај, откако во Основниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Камчев за еден месеци, два пати позитивен на Ковид-19: Oдложено рочиштето за „Плацови на Водно“

Редакција
Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацови на Водно” по втор пат од кога е почнато судењето за овој судски процес е позитивен на Ковид-19. Од...
Македонија ТОП СТОРИИ

Европскиот суд за човекови права го одби барањето на Камчев да биде пуштен во домашен притвор

Редакција
Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) во Стразбур го одби барањето на адвокатскиот тим на Орце Камчев на државата да и се изрече времена мерка...
Македонија

Одбраната на Камчев контра АНБ: Наместо да бркате „кртови“ дадете образложение за скандалот кој го направивте

Редакција
Честитајќи го двегодишното постоење на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) се надеваме дека истата во иднина во целост професионално ќе ги извршува своите надлежности, а...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Камчев му се влошила состојбата, повторно бил однесен на Клиниката за кардиологија

Редакција
Денеска, за време на редовната посета на КПУ затвор Скопје, Јордан Камчев повторно се пожали на своите бранители на влошена здравствена состојба, информираат од неговата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Камчев е со влошена здравствена состојба, а репресијата врз него и понатаму продолжува, реагираат неговите адвокати

Редакција
Вишото јавно обвинителство пред два дена ја прифати гаранцијата која Јордан Камчев ја понуди како замена на затворскиот, со поблага мерка, домашен притвор оценувајќи дека...