еМагазин

Tag : Орце Камчев

Бизнис

„Кара“ на Орце Камчев ја зголеми добивката

Редакција
„Кара“ во текот на минатата година оствари добивка по оданочување од 93,6 милиони денари, што е зголемување во однос на претходната година, кога добивката на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Акционерите одобрија: Орце Камчев и Цветан Панделески може да ја купат биогасната електрана на ЗК „Пелагонија“ за 24 милиони евра

Редакција
Акционерите на ЗК „Пелагонија“ на денешното Собрание дадоа зелено светло за одобрување голема зделка со заинтересирана страна со која Јордан Камчев и Цветан Панделески преку...
Македонија

Судење за „Рекет“: „Куферчево ти одговара со стајлингот, не бива у торба адидас да се“, му вели Камчев на Боки 13

Редакција
На денешното рочиште за „Рекет“ се слушаат аудио-разговорите што бизнисменот Орце Камчев, сведок во случајот и ги предал на обвинителката Вилма Русковска. Дел од нив...
Македонија

Ременски: Целокупниот процес за „Рекет“ ми личи дека имаме судење за убиство без леш

Редакција
Кога би имало неселективност во постапувањето би се елиминирале сите сомнежи што постојат во јавноста за партизираност на судството, вели потпретседателката на Собранието Фросина Ременски...
Македонија

Бизнисменот Цветан Панделески има грчка лична карта, откри на судењето за „Рекет“, Стефанова

Редакција
На вчерашното рочиште за „Рекет“, поранешната обвинителка во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова меѓудругото рече и дека бизнисменот Цветан Панделески, кој од дел од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Орце Камчев и Цветан Панделески за 24 милиони евра си купуваат златна кокошка „сами од себе“

Редакција
Бизнисмените Јордан Камчев и Цветан Пенделески сакаат „сами од себе“ за 24 милиони евра да ги купат биогасните електрани „Пелагонија енерџи“ кои се во сопственост...
Македонија ТОП СТОРИИ

Премиерот Заев го пријавил случајот „Рекет“ на 22 април годинава

Редакција
Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук-профил попладнево соопшти дека случајот „Рекет“ го пријавил на 22 април 2019 година. „Денес добив прашање од медиумите за точниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

На средба со Боки 13 во неговиот дом бил и министерот Венко Филипче, откри Камчев

Редакција
При вкрстеното испрашување од страна на првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 на сведокот, бизнисменот Орце Камчев во случајот „Рекет“, тој откри дека на 15...
Македонија

Судот не му го дава пасошот на Орце Камчев

Редакција
Судија на претходна постапка го одби како неоснован предлогот на Јордан Камчев за укинување на мерката на претпазливост. – До судија на претходна постапка, кој...
Македонија

Спасовски потврди дека МВР е влезено во три фирми, но не кажа дали се на Камчев

Редакција
Денеска МВР, по наредба од надлежниот суд и од обвинител, е влезена во неколку фирми, со цел да се изврши контрола, проверка на сите факти,...