еМагазин

Tag : Бојан Јовановски

Македонија ТОП СТОРИИ

Уште 30 дена притвор за Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец

Никола Осило
Бојан Јовановски и Зоран Милески осомничени во случајот „Рекет“, ќе останат во притвор уште 30 дена. Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје постапувајќи
Македонија

Новинарот кој ја објави снимката со Боки 13, Кичеец и Камчев најавува објавување на нови шокантни документи

Редакција
Политиколот и новинар Ларис Гајсер, авторот на текстот за италијанскиот весник La Verità, кој денеска беше објавен заедно со аудио и видео снимки на кои
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев за средбата со Боки 13: Состанокот беше за отворање на старечки домови

Редакција
Прашан за средба што во јули лани во Владата ја имал со осомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски како претставник на Меѓународниот сојуз на која се
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Новинарите од „1ТВ“ се одјавија и заминуваат на колективен одмор: Mожеби беше и последниот Дневник кој го гледавте

Редакција
Новинарите и вработените во „1ТВ“ синоќа се одјавија од програмата и заминаа на колективен одмор, со надеж дека повторно ќе се вратат. “Можеби беше и
Македонија ТОП СТОРИИ

Запленет е глисер на второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоки Кичеец

Редакција
По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот
Македонија ТОП СТОРИИ

КОД: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

Редакција
Извори од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за КОД на телевизија Телма велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски (Боки 13) ја посетил Катица Јанева во
Македонија ТОП СТОРИИ

Кирацовски: Не знам кој е Кики, вие мислите дали станува збор за мене?

Редакција
Пратеникот на владејачката партија СДСМ, Александар Кирацовски, за А1он, зборувајќи за актуелниот случај „Рекет“, вели дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

По апсењето за аферата „Рекет“: Ќе ја отклучи ли Боки 13 „Пандорината кутија“?

Никола Осило
Можна ли е појава на нови бомби со „сочна“ содржина за високи функционери во власта и бизнисмени е прашање кое заслужува сериозно внимание ако се
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кој е јавниот обвинител или обвинители со кои „рекетирале“ Боки13 и Кичеец?

Редакција
Едно од клучните прашања по приведувањето на Бојан Јовановски (Боки13) и Зоран Милевски – Кичеец на кое јавноста чека брз одговор е на кој обвинител се
Македонија

(ВИДЕО) Се сретнаа пред Кривичен: Боки13 и рече на Русковска дека лаже

Редакција
Осомничениот Бојан Јовановски и јавната обвинителка Вилма Русковска се сретнаа случајно пред Кривичниот суд. Обвинителката даваше изјава за медиумите по неговиот распит, а Јовановски излегуваше