еМагазин

Tag : здравје

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео) Ако имате сиптоми типични на коронавирусот, јавете се на матичниот доктор!

Редакција
Министерство за здравство објави ново видео за симптомите на корона вирусот и кога да се јавите на матичен лекар. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Видео) Попови од возило...
Македонија ТОП СТОРИИ

Лекарска комора побара од Судот на честа за привремено или трајно одземање на лиценцата за работа на Нина Цаца Биљановска

Редакција
Извршниот одбор и Комисијата за етички и правни прашања на Лекарската комора денес одржаа вонредна седница на која се расправаше  за етичкиот аспект на однесувањето...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како да се храните здраво за време на празниците?

Редакција
Новогодишните празници се исполнети со многу храна, пијалок и весела атмосфера која ги поместува границите за здрав и балансиран животен стил. Се разбира дека сите...
Македонија

Здравствениот инспекторат не утврдил недостатоци во грижата за здравјето на Боки во Шутка

Редакција
Во врска со објавените информации во електронските медиуми од страна на адвокатите на Бојан Јовановски, кои обвинуваат за лекарска негрижа, во однос на неговата здравствена...
Македонија

Рускоска вели дека здравствената состојба на Боки 13 е во ред

Редакција
Во однос на здравствената состојба на Бојан Јовановски – Боки 13, шефицата на ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска за Дојче Веле...
ЖИВОТ

Како свежо меленото кафе го подобрува вашето здравје?

Никола Осило
Дебатата за здравствените ефекти на кафето трае со години, а аргументите постојано се менуваат поради секојдневните нови научни студии кои истражуваат дали кафето е добро...
Македонија

Боки 13 нема посериозни нарушувања на здравјето

Редакција
Првоосомничениот во случајот “Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, вчера по вторпат не даде исказ во Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција. Откако му...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Кои се 154. џентлмени на мотори кои годинава собраа над 4.000 долари за машкото здравје?

Никола Осило
Урбани моторџии облечени во елегантна облека и уникатни мотори денеска четврти пат дефилираа низ Скопје, пренесувајќи порака за потребата од покренување на свеста за машкото...
Свет

(Видео) Меркел повторно неконтролирано се тресеше на јавен настан

Никола Осило
Германската канцеларка Ангела Меркел повторно некотролирано се тресеше за време на церемонијата за пречек на финскиот премиер Анти Рин и со тоа ги подгреа шпекулациите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕВН лидер во практиките за безбедност и здравје при работа

Редакција
На одбележувањето на 28-ми април Светскиот ден за безбедност и здравје при работа „ЕВН“ доби најмногу награди. Националниот совет за безбедност и здравје при работа...