еМагазин

Tag : Софче Гаврилова Ефремовска

Македонија

Продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за незаконското финансирање на невладината организација „Меѓународен сојуз”, каде заедно со основачот Бојан Јовановски,...