еМагазин
Image default
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Илјадници муслимани во Бангладеш на молитва за светски мир

Вториот по големина муслимански собир во Бангладеш заврши со молитви за светски мир, благосостојба, напредок и братска хармонија во светот.

Илјадници верници од Бангладеш и други земји и региони во завршната молитва побараа божја милост, стабилност и добробит на целото човештво.

Собирот, кој почна на 15 февруари, е одржан на брегот на реката Тураг во Тонги, на 25 километри северно од престолнината Дака.

МИА/Фото: news.cn/видео: UNIQUE_ BD

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МВР: Секој граѓанин жртва на „Јавна соба“ да пријави во полиција

Редакција

На дното: Пет најниски просечни плати во Македонија

Редакција

Вози Јагуар и Фолксваген Фаетон, недвижнините му се од наследство: Каков имот пријавил пратеникот Зијадин Села

Редакција