еМагазин
Image default
Забава

(Видео) Лоба, Сашко Коцев, Тино, Атанас и Тарик во новата „Еден на Еден“

„Седи дома квиз“ ќе се вика новата епизода на „Еден на еден“. Трета емисија по ред, Жаре снимаше од својата дневна соба, а овој пат гости ќе му бидат повеќе интересни ликови.

Во квизот, натпреварувачи се: Викторија Лоба, Сашко Коцев, Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски. Жаре ќе ги испроба со знаење на повеќе теми: спорт, политика, музика, филм, но ќе има и дел од квизот наречен корона.

А, кој знае повеќе за квизовите на регионално ниво, освен популарниот милионер Тарик Филиповиќ? И Тарик Филиповиќ од Загреб е гостин во новата „Еден на Еден“. Прво, на Жаре ќе му даде совети како се води добар квиз, а потоа ќе раскаже како се снаоѓа во карантин со сопругата, синовите, со бабата и со миленикот. Тарик ќе зборува и за земјотресот кој го погоди Загреб минатиот месец.

За тоа што откри Тарик, и за тоа кој од домашните гости ќе победи во квизот, ќе дознаеме во недела, на Канал 5 од 18.30. Во меѓувреме, погледнете ја навајата:

ПРОМОТИВНА ОБЈАВА

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Том Круз, прв актер кој ќе снима филм во вселената

Редакција

(ВИДЕО) Тинејџерката Антониа Гиговска победи на Макфест

Редакција

Отворен 7. „Џифони Македонија“: Фестивалот да биде приказна без крај

Редакција