еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) По долга битка со ракот почина пејачката Оливија Њутн-Џон, ѕвездата на култниот филм „Брилјантин“

На 73-годишна возраст по долга и тешка битка со рак на дојката, почина австралиската пејачка Оливија Њутн-Џон.

Таа почина вчера во својот дом во Јужна Калифорнија, а тажната вест ја потврди нејзиниот сопруг Џон Истерлинг.

„Оливија Њутн-Џон (73) почина мирно утрово на својот ранч во Јужна Калифорнија, опкружена со семејството и пријателите. Бараме сите да ја почитуваат приватноста на семејството во овој многу тежок период.

Оливија беше симбол на триумфот и надежта повеќе од 30 години, споделувајќи го своето патување во борбата против ракот на дојката. Нејзината исцелителна инспирација и пионерско искуство со хербалната медицина продолжува со Фондацијата Оливија Њутн-Џон, посветена на хербалната медицина и истражувањето на ракот“, напиша Истерлинг на својот Фејсбук профил.

Оливија Њутн-Џон ќе ја паметиме по улогата во култниот филм “Брилијантин„, како и бројните хитови.

Фото: Промо/Брилијантин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каков имот пријавил Нефи Усеини, кој поднесе оставка во Советот на Општина Охрид

Редакција

Кој сè ќе настапи за дочекот на Нова година во Охрид

Редакција

Општина Битола склучи договор со Енерџи деливери солушнс вреден 435,7 илјади евра

Редакција