еМагазин
Image default
Свет

(Видео) Русија го промовира новиот беспилотен суперсоничен нуклеарен бомбардер

Русија го откри новиот беспилотен суперсоничен нуклеарен бомбардер ТУ-22М3М кој освен тоа што може да носи нуклеарно вооружување е опремен со ракети против бродови, а може да лансира и балистички ракети, што го прави ова летало вистинска воздушна тврдина.

Фото/видео:Rusia insight

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Конгресот почна истрага против Трамп: Се бара разоткривање на тајните разговари со Путин

Никола Осило

(Видео) Градоначалникот на Гдањск избоден до смрт на добротворен концерт

Никола Осило

Лидерите на Г20: Да се сузбие нееднаквоста, да се поддржат малите претпријатија

Редакција