еМагазин
Image default
Македонија

(Видео) Незаборавни улоги на Ванчо Петрушевски

Во несреќен случај денеска животот го загуби актерот Ванчо Петрушевски, кој остави длабок белег во македонската театарска, филмска и тв сцена со стотици одиграни улоги. Во оваа прилика за последен поздрав до незаборавниот „Рамче“ ве потсетуваме на некои од нив:

Фото: teatarce.mk/Видео:Youtube/Ohohoh/Stefan Rajhl

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Силјановска не седнала на „жешкото столче“ на „Телма“ поради набиена агенда

Редакција

МНР за твитот на Украинската амбасада: Учеството во која било странска војска е кривично дело

Редакција

(ВО ЖИВО) Пресуда за Мијалков за предметот „Таргет-Тврдина“, од домашен притвор донесен во Кривичен суд

Редакција