еМагазин
Image default
Бизнис

Владимир Пецовски и „Ситко Антонио“ купија акции во Реплек

Од Реплек АД Скопје преку Македонската берза информираат за промена на сопственоста над 5%.

-Aкционерот Владимир Пецовски од Скопје се стекна со 7 нови акции, со што поседува вкупно 1.581 обични акции или 6,10% од вкупниот број на акции

Друштвото за трговија и услуги Ситко Антонио ДООЕЛ Скопје се стекна со 9 нови акции, со што поседува вкупно 1.589 обични акции или 6,13% од вкупниот број на акции, велат од компанијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Реплек„ и продаде имот на „Кара“ за 88,5 милиони денари

Владимир Пецовски купи акции во Реплек

Коста Котески купи акции во Реплек

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Бапал“ го доби тендерот за чистење на Собранието вреден 191.000 евра

Редакција

„Оилко“ оствари добивка од 75 милиони денари за девет месеци

Редакција

Европа со намалена добивка во првите шест месеци од годината

Редакција