еМагазин
Image default
Локално

Загина инжинер при минирање во рудникот Говрлево

На 24.08.2018 година околу 14,25 часот од Итна медицинска помош е пријавено починато лице М.Н.(54) од Кавадарци, вработен како инжинер во фирма „Мак-Дрил“, информира МВР.

Истиот при минирање на ископ во рудник „Говрлево“ бил погоден од камен во пределот на градите, по што починал на местото на настанот. Извршен е увид. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови цени за јавните паркинзи во Битола

Редакција

(Галерија) Пожар во дворот на фабриката Треска

Редакција

Почина мигрант по удар од локомотива на пругата Велес-Градско

Редакција